Jdi na obsah Jdi na menu
 


tady máte nabítku z Knih

 

 

  Novinky.........

Diář

Diář

Plánovací diář (jeden týden na dvoustraně) s liturgickými

 70 kč......

Náležet Bohu

Moudrost a pokora tohoto význačného magistra Řádu kazatelů na přelomu 19. a 20. století, obnovitele České dominikánské provincie, vysvítá nejen z jeho životopisu, ale především z článků a promluv, které jsou řazeny podle hlavních témat jeho kazatelského působení. Vyšlo v květnu 2008 v řadě Dominicana.

 

Náležet Bohu

98 kč........

In spiritu veritatis

Almanach k 65. narozeninám mons. Dominika Duky shromažďuje příspěvky více než čtyř desítek domácích i zahraničních autorů. Příspěvky, z nichž většina vznikla právě pro tuto příležitost, jsou rozděleny do pěti tematických oddílů - Biblica; Philosophico-theologica; Dominicana; Reginae-Gradecensia; Religio, poesis et societas. Celek almanachu lze charakterizovat jako sondu do současného myšlení v daných oblastech. Odborné příspěvky almanachu doprovází soubor uměleckých fotografií. Vyšlo v dubnu 2008 v řadě Dominicana.

In spiritu veritatis

 

540 kč.........

 

O stvoření. Výběr otázek z Teologické sumy.

Autor: Tomáš Akvinský

Další výběr textů z Teologické sumy (ST I, ot. 44-49)
si všímá filosofických aspektů nauky o stvoření. Hlavními náměty jsou kauzalita,
stvoření z ničeho, otázka počátku světa, téma rozmanitosti věcí v našem světě a
otázka zla. Úvod a překlad Tomáš Machula. Vyšlo v dubnu 2008 v řadě Aquinata.

95 kč........

 

Víra v člověka

Autor: Jacques Maritain

Je možné věřit v člověka? Prostá zkušenost vidí děsivé krutosti, jichž je člověk schopen, a tuto víru odmítá. Je však možné žít bez víry v člověka? Jak bychom bez ní byli schopni žít a pracovat pro druhé v rodině a ve společnosti? Těmito a podobnými otázkami se zabývají tři texty Jacqua Maritaina, které se zamýšlejí nad hodnotou člověka. Ateismus, který je předmětem prvního textu, je rozhodnutí vyloučit Boha z vlastního  života. Ale co jiného pak může být cílem člověka, než on sám? Tolerance, o níž jde v druhém textu, je úsilí přiznat právo na existenci i člověku,  jehož myšlení a jednání je poznamenáno zlem nepravdy a zloby. Víra v člověka je vlastním tématem třetího textu. Co je vlastně základem víry v člověka? - To všechno jsou otázky, kterým se nevyhne nikdo, kdo se snaží žít pro Boha a pro člověka uprostřed tohoto svízelného světa. Vyšlo v květnu 2008 v řadě Duchovní život.

Víra v člověka

  65 kč.........

 

Katechetické spisy

Autor: Sv. Augustin

Katechetická dílka svatého Augustina odrážejí praxi církve té doby, ačkoli v mnohém ji přesahují a obohacují. Novým prvkem je historický výklad dějin spásy, na němž Augustin teprve staví systematický výklad křesťanského učení. Nechybí ani zajímavé psychologické a didaktické postřehy. (O náboženském vyučování katechumenů, Kázání ke katechumenům "O Vyznání víry", Vavřincova příručka o víře, naději a lásce, O křesťanském boji)

Katechetické spisy

  195 kč......

 

Propast k propasti volá

Autor: Jan Tauler

Soubor 18 kázání s obsáhlou úvodní studií seznamuje čtenáře s postavou dominikánského kazatele Jana Taulera, který patří spolu s Mistrem Eckhartem a Jindřichem Susem k nejvýznamnějším představitelům německé mystiky.

Propast k propasti volá

      205 kč......

 

 

 více na www.krystal.op.cz

                    zdroj www.krystal.op.cz

 

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2022 >>