Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výzva k novéně za papeže 14.2 – 2.3
 
Poselství z Kněžského bratrstva svatého Petra - www.fssp.com
 
Mnozí věřící jsou si vědomi opozice, která se zvedla proti Svatému Otci v jeho úsilí urovnat záležitosti společnosti Pia X. Současný tlak ze strany médií a dalších, zdá se neohrožuje jenom práci papeže Benedikta s SSPX, ale také se zdá, jako by si někdo přál, aby to posloužilo k narušení jeho nauky a jeho autority jako papeže.
 
Vzhledem na tyto útoky, kterým Svatý otec čelí, vzhledem k tomu, že Kněžské bratrstvo svatého Petra tvoří jakýsi most pro ty, kteří se odloučili od církve v posledních čtyřiceti letech, a konečně, vzhledem k tomu, že sv. Petr je náš patron a máme zvláštní oddanost k jeho nástupci, požádalo Kněžské bratrstvo svatého Petra všechny své členy, aby v této době zvýšili modlitby za papeže Benedikta XVI.
 
Mnoho kněží a seminaristů se obrátilo na generalát Fraternity s prosbou, jestli mohou mít tuto zvláštní intenci. Všichni členové Fraternity jsou tedy vyzváni, aby se modlili tuto novénu počínaje dnem 14. února až do svátku Stolce sv. Petra. Všichni věřící Apoštolátu se vyzývají, aby se k těmto modlitbám připojili. Mše sv. o této neděli (Quinquagesima) bude obětována na tento úmysl.
 
Novéna za papeže:
Pater Noster, Ave Maria 3x, Gloria Patri (Otče Náš ,Zdrávas Maria,Sláva Otci i Synu i Duchu svatému
V. Orémus pro Pontífice nostro Benedícto.
R. Dóminus consérvet eum, et vivíficet eum, et beátum fáciat eum in terra, et non tradat eum in ánimam inimicórum eius.
V. Tu es Petrus.
R. Et super hanc petram ædificábo Ecclésiam meam.
Orémus.
Omnípotens sempitérne Deus, miserére fámulo tuo Pontífici nostro Benedícto : et dírige eum secúndum tuam cleméntiam in viam salútis ætérnæ : ut, te donánte, tibi plácita cúpiat, et tota virtúte perfíciat. Per Christum Dóminum nostrum. R. Amen.
Mater Ecclésiæ, ora pro nobis.
Sancte Petre, ora pro nobis.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2022 >>