Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Vatikán. Od června do listopadu bude v církvi k oltářní úctě vyzdviženo devět blahoslavených, z nichž tři laici. Papežský úřad liturgických slavností zveřejnil data a místa nejbližších obřadů blahořečení schválených Svatým otcem:Nejvíc příležitostí k radosti bude mít katolická církev ve Španělsku, z jejích řad pocházejí tři z nových blahoslavených. Tuto sobotu, 12. června bude ve španělském Linares blahořečen první laik-novinář Manuel Lozano Garrido.
Kapucín Leopold de Alpandeire bude ve španělské Granadě blahořečen 12. října.
O šest dní později bude v Seville beatifikována Marie od Neposkvrněného Početí (Maria Isabel Salvat y Romero), z kongregace Sester Tovaryšstva Sv. Kříže.
Devatenáctiletá Italka Klára Badano bude blahořečena 25. září v poutním kostele Madonna del Divino Amore v Římě.
Další dvě, které budou vyzdviženy k úctě oltáře, jsou zakladatelky řeholních institutů: Anna Maria Adorni, vdova a zakladatelka kongregace služebnic Panny Marie Neposkvněné a Institutu Dobrého Pastýře bude prohlášena za blahoslavenou 3. října v Parmě.
Zakladatelka Kongregace Sester Neposkvrněného Srdce Mariina Marie Barbara od Nejsvětější Trojice (Barbara Maix), bude blahoslavena v brazilském Porto Alegre 9. listopadu. V nedělil 13. června ve slovinském Celje blahořečen student Alojzij (Lojze) Grozde, umučený ve svých 20 letech v roce 1943 komunistickými partyzány. Libanonský maronitský řeholník Estéphan Nehmé bude blahořečen v neděli 27. června v libanonském Kfifanu.

A 30. října bude v rumunském Oradea Mare, blahořečen biskup Szilard Bogdanffy, umučený z nenávisti k víře v roce 1953 komunistickým režimem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

BEST software for captcha breaking!

(MashaADurn, 12. 12. 2017 22:09)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2022 >>